ŚRODKI CZYSTOŚCI  - ZESTAW do TKANIN (2x225ml)  (1)

ZESTAW do TKANIN (2x225ml)

ładowanie
84,50
 PLN
za
szt.
szt.
ładowanie

Produkt niedostępny w tej liczbie

Dostępna ilość:

Zadaj pytanie o przedmiot
  •  
 

Zestaw do czyszczenia i konserwacji mebli z tkanin

Fabric Care (2x225ml)

Środek do czyszczenia tkanin oprócz czystej wełny i jedwabiu.

Fabric Cleaner – środek czyszczący do wszystkich tkanin oprócz czystej wełny i jedwabiu.

Fabric Protector – spray służący do ochrony tkanin przed działaniem plam z jedzenia, napojów, kwasów zawartych w pocie.

Zawartość produktu:

225ml Fabric Cleaner

225ml Fabric Protector

Gąbka, Rękawiczka frote.

Zestaw wystarcza na wyczyszczenie 6 siedzeń sofy.

Tkaniny produkowane są z naturalnych włókien takich jak: bawełna, len, wełna. Ze zmodyfikowanych włókien naturalnych takich jak: wiskoza, rayon oraz włókien syntetycznych: poliester, poliamid, mikrofaza. Poszczególne typy posiadają różne właściwości fizyczno-mechaniczne, które decydują nie tylko o ich trwałości i odporności na zaplamienia, lecz również o rodzaju wymaganej konserwacji. Bez względu na składanej tkaniny, pewne proste zasady umożliwiają zachowanie ich właściwości bez jakichkolwiek zmian oraz zapobieganie nieodwracalnym uszkodzeniom.

1). Usuwanie kurzu

Wszystkie tkaniny poddane tarciu, takie jak siedzenia i dywany, wymagają wykonania raz w tygodniu zabiegu usuwania kurzu. Czynność ta zapobiega przenikaniu mikrocząsteczek do wnętrza tkanin i w konsekwencji, zerwaniu włókien na skutek mechanicznego działania związanego z normalnym zużyciem. Jeżeli kurz nie jest regularnie usuwany, tkaniny ulegają szybszemu zużyciu. Do usuwania kurzu z mebli tapicerowanych należy stosować odkurzacz posiadający miękką szczotkę.

2). Czyszczenie mebli tapicerowanych

Wszystkie wyroby tkaninowe podlegające normalnemu zużyciu należy regularnie czyścić, aby brud nie uszkodził ich wyglądu zewnętrznego. W przeciwnym wypadku brud i pot przenikną do wnętrza włókien powodując płowienie i osłabienie materiału. Co najmniej raz na pół roku należy dokładnie czyścić wszystkie części materiału, które wchodzą w kontakt z ludzkim ciałem aby włókna nie zostały zaatakowane przez kwasy tłuszczowe znajdujące się w ludzkim pocie. Brak plam na tkaninach nie oznacza, że pot nie przeniknął do wnętrza włókien. W każdym razie w celu usunięcia brudu przyczepionego do włókien nie wystarczy usunąć kurzu z powierzchni, lecz należy wykonać zabieg głębokiego czyszczenia.

Zestaw zawiera dwa produkty do czyszczenia tkanin (oprócz czystej wełny i jedwabiu) oraz mikrofazy. Praktyczny w użyciu gwarantuje szybkie i łatwe czyszczenie mebli tapicerowanych nie powodując płowienia tkanin.

Sposób użycia:

Preparat do czyszczenia tkanin Fabric Cleaner – wstrząśnij butelką i spryskaj z około 30 cm czyszczoną tkaninę. Czyść okrężnymi ruchami za pomocą załączonej rękawiczki frote (przed czyszczeniem rękawiczkę należy zwilżyć pod letnią wodą).Zanieczyszczoną rękawiczkę należy płukać pod bieżącą wodą. Czyścić do usunięcia zabrudzeń. Po wyczyszczeniu przetrzeć tkaninę mokrą rękawiczką do całkowitego usunięcia preparatu następnie za pomocą ręczniaka papierowego osuszyć tkaninę. W przypadku plam, rozpylić preparat i czyścić za pomocą gąbki. Po wyczyszczeniu i osuszeniu tkaniny należy rozpylić preparat Fabric Protector.

Fabric Protector  – wstrząśnij butelką przed użyciem. Z odległości około 30 cm rozpyl na lekko wilgotnej tkaninie preparat „na krzyż”, pionowo i poziomo. Pozostaw do wyschnięcia. Preparat zabezpieczy tkaninę przed plamami na bazie wody i oleju. Wytworzy warstwę ochronną, która nie dopuści do przenikania cieczy w głąb tkaniny, a co za tym idzie, uchroni nasz mebel przed plamami np. po winie, kawie czy herbacie.

Dodaj opinię Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie.

Dodane opinie (0)
Ładowanie
Powiązane produkty
MULTI HIGIENIZER 300ml
MULTI HIGIENIZER 300ml
47,00
PLN
UNIGO SAFE 1L - higienizator
UNIGO SAFE 1L - higienizator
77,00
PLN
Zestaw do nubucku
Zestaw do nubucku
124,00
PLN
Zestaw do skór Midi (2x150ml)
Zestaw do skór Midi (2x150ml)
87,00
PLN
Czyszczenie SKAI CLEANER 500ml
Czyszczenie SKAI CLEANER 500ml
44,00
PLN
Do czyszczenia skór UNIVERSAL CLEANER 200ml
Do czyszczenia skór UNIVERSAL CLEANER 200ml
56,00
PLN
CZYSZCZENIE TRUDNYCH PLAM - GLUE REMOVER 500 ML
CZYSZCZENIE TRUDNYCH PLAM - GLUE REMOVER 500 ML
104,00
PLN
CZYSZCZENIE NUBUKU I ZAMSZU - REVIVER W, 100 ML
CZYSZCZENIE NUBUKU I ZAMSZU - REVIVER W, 100 ML
32,50
PLN
Czyszczenie i nawilżanie Leather Mousse 200ml
Czyszczenie i nawilżanie Leather Mousse 200ml
53,00
PLN
Do regeneracji LEATHER VITAL 250ml
Do regeneracji LEATHER VITAL 250ml
60,00
PLN
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl